Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019

Valitud teosed

Eesti Heliloojate Liidul on hea meel teatada, et ISCM valimiskomisjon on kinnitanud World Music Days 2019. aasta programmi. Eesti Heliloojate Liidule esitati kokku üle 500 teose, millest 101 valiti ettekandeks välja.

World Music Days eesmärk on tutvustada kaasaegse muusika erinevaid vorme, keskendudes muuhulgas koorimuusika mitmetele žanritele. Lisaks pühendub festival ka teiste kunstialade vahelistele eksperimentidele, ühendades muusika, arhitektuuri, etenduskunstide, audiovisuaalse kunsti ning kirjanduse ristteed. Heliloojad kutsuti esitlema ülalnimetatud teemasid käsitlevaid muusikateoseid, mis kajastaksid kaasaegset muusikat võimalikult rikkalikul ja ulatuslikul spektril.

Composer Title / Date / Venue Section / Country Performer
Composer Title / Date / Venue Section / Country Performer
Agopov Vladimir Prayer Finland Estonian National Male Choir →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Ajiashvili Hana Blue ISCM - Israeli section Defunensemble →
08.05 Estonia Concert Hall →
Alvarado Francisco wie die zarten bluten im winter ISCM - Chile SCD section YXUS Ensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Anderson Elisabeth Solar Winds ISCM - Wallonian section TBA
TBA TBA
Andric Andreja Pocket Electronic Symphony #1 Serbia Estonian Electronic Music Society's Ensemble
05.05 Estonian Public Broadcasting, Studio 1, Kreutzwaldi 14
Kecskés D. Balázs Alleluja ISCM - Hungarian section Collegium Musicale →
04.05 Dome Church →
Bergman Katherine Dream Machine New Music USA Police and Border Guard Orchestra →
06.05 TBA
Bonifazi Federico Reflections Italy Jazz ensemble, tbc
04.05 Sakala 3
Borzík Lukáš Credo ISCM - Slovak section Estonian Philharmonic Chamber Choir →
04.05 St. Nicholas' Church / Niguliste kirik →
Buckley John Alla Luna Ireland Kristi Mühling & Naoko Kikuchi →
07.05 Arvo Pärt Centre →
Carter Tristan Snag ISCM - New Zealand section TBA
TBA TBA
Chan Chin-ting Double Exposure ISCM - Hong Kong section Ensemble U: →
08.05 Kanuti Gild Hall →
Clift Paul Shadow Art II ISCM - Australian section Sirje Aleksandra Viise, Monika Mattiesen, Tammo Sumera
TBA TBA
Cohen Shai Noumenon The Israeli Composers' League Tallinn New Music Ensemble →
05.05 Kanuti Gild Hall →
de Vrees Bart For Flute or Piano or Mandoline or Percussion or Bassoon or Guitar or Violin or Harp or Clarinet or…….. ISCM - Netherlands section Ensemble U: →
08.05 Kanuti Gild Hall →
Demoč Adrian Struny steny, zhluky, sny ISCM - Slovak section Tallinn Chamber Orchestra →
05.05 House of Black Heads →
Dharmoo Gabriel Futile Spells ISCM - Canadian section Collegium Musicale →
04.05 Dome Church →
Dinescu Violeta Am berge von Yoshino Arfa Kristi Mühling & Naoko Kikuchi →
07.05 Arvo Pärt Centre →
Dunstan Anthony ebb Australia George Kentros & Mattias Petterson →
04.05 TBA
Eastwood Simon Interference ISCM - New Zealand section Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Farhang Alireza A Capella ISCM - French section CoPeCo All Stars →
03.05 Estonian Academy of Music and Theatre →
Fennessy David Hirta Sounds ISCM - Irish section Tallinn Chamber Orchestra →
10.05 St. John's Church / Jaani kirik →
Ferek-Petrić Margareta Istaratu ISCM - Croatian section Una Corda →
04.05 TBA
Fitzell Gordon Elea Canada Ensemble U: →
08.05 Kanuti Gild Hall →
Fridriksson Rikhardur H. ... e mezzo ISCM - Icelandic section TBA
10.05 TBA
Frosini Evelyn Samoa ISCM - Argentine section TBA
TBA TBA
Gerber Karl F. Installation for Violinautomat Germany TBA
TBA TBA
Gobeil Gilles Sous l'écorce des pierres - promenade Canada TBA
10.05 TBA
Grillusz Samuel Gaspar AnSAW ISCM - Austrian section TBA
10.05 TBA
Haapanen Perttu Doll garden ISCM - Finnish section Defunensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Han DaeSeob Points, pooints, pooooints... ISCM - South Korean section Tallinn Chamber Orchestra →
05.05 House of Black Heads →
Henderickx Wim Blossomings ISCM - Flemish section Estonian Philharmonic Chamber Choir →
04.05 St. Nicholas' Church / Niguliste kirik →
Hettne Jenny Bells and Tides ISCM - Swedish section CoPeCo All Stars →
03.05 Estonian Academy of Music and Theatre →
Ho Alice Ping Yee Begin ISCM - Canadian section Ellerhein Girl's Choir →
09.05 Tallinna Lauluväljak Glass Hall →
Horvat Ana Music Score ISCM - Croatian section TBA
TBA TBA
Hrovat Vladimir Človek ni sam ISCM - Slovenian section Estonian National Male Choir →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Huang Pei-Fen Lang Lao ISCM - Taipei section TBA
TBA TBA
Ito Miyuki Étoile Double (IV) pour 2 pianos, dédié a Claude Debussy JFC, Japan Federation of Composers Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Jahandari Vahid The Vulture Stephen F. Austin State University (USA) Estonian Electronic Music Society's Ensemble
05.05 Estonian Public Broadcasting, Studio 1, Kreutzwaldi 14
Kaiser Jeff Zeitnot III Florida International University TBA
TBA TBA
Knehans Douglas Touch ISCM - USA section Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Lann Vanessa The bird that was trapped has flown ISCM - Netherlands section Ellerhein Girl's Choir →
09.05 Tallinna Lauluväljak Glass Hall →
Lee Junghae Sorimuni 2 ISCM - Swiss section Tallinn Chamber Orchestra →
05.05 House of Black Heads →
Lehto Jukka-Pekka Kunniavelka Finland Police and Border Guard Orchestra →
06.05 TBA
Lejava Marian Narcissus Music Centre Slovakia George Kentros & Mattias Petterson →
04.05 TBA
Lewis Andrew Straatmuziek ISCM - Welsh section Defunensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Liang Nan Qin Opera In The Mountains ISCM - Shanghai section TBA
TBA TBA
Lima Manuel Red Cube Aguaforte TBA
TBA TBA
Lizée Nicole Tarantino Etudes Music on Main, Vancouver Defunensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Long Guo Dufu “Quatrains” Artistic Conception ISCM - Chengdu section Helena Tuuling & Signe Sõmer →
04.05 TBA
Luc María Eugenia Exaudi Musikagileak Vox Clamantis →
07.05 Dome Church →
Ludvig Arnold GRÓTHÚSVATN ISCM - Faroe Islands section Jazz ensemble, tbc
04.05 Sakala 3
Lützen Herluf The Dream ISCM - Faroe Islands section Jazz ensemble, tbc
04.05 Sakala 3
Ma Ting-Yi Night Monologue for Cello Solo ISCM - Taipei section CoPeCo All Stars →
03.05 Estonian Music and Theatre Academy →
Manulyak Ostap Oracle ISCM - Ukrainan section Police and Border Guard Orchestra →
06.05 TBA
Marković Jug Nirvana ISCM - Serbian section Latvian Radio Choir →
06.05 Tartu St. John’s Church →
Masćakova Timea Nezabudka Music Centre Slovakia Tallinn Chamber Orchestra & Estonian Philharmonic Chamber Choir →
10.05 St. John's Church / Jaani kirik →
Meyer Jessica Ring Out, Wild Bells USA Vox Clamantis →
07.05 Dome Church →
Miyake Yasuhiro Propeller plane ISCM - Japanese section Police and Border Guard Orchestra →
06.05 TBA
Molitor Claudia Auricularis Superior ISCM - British section TBA
TBA TBA
Momtenko Levitsky Alfred Na strastnoy The Netherlands Latvian Radio Choir →
06.05 Tartu St. John’s Church →
Muska Olev Woodland Whispers Australia TBA
TBA TBA
Nante Alex La Pérégrination vers l'ouest ISCM - French section Estonian National Symphony Orchestra →
03.05 Estonia Concert Hall →
Narbutaite Onuté just strings and a light wind above them ISCM - Lithuanian section YXUS Ensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Nas Mayke Down to the Rabbit Hole ISCM - Netherlands section Estonian National Symphony Orchestra →
03.05 Estonia Concert Hall →
Page Rosalind Horizon ISCM - Australian section Latvian Radio Choir →
06.05 Tartu St. John’s Church →
Paidere Ruta Tempera ISCM - Latvian section Tallinn Chamber Orchestra →
10.05 St. John's Church / Jaani kirik →
Palmér Catharina Strings in the air above ISCM - Gotland section Collegium Musicale →
04.05 Dome Church →
Pinto João Castro Obsidia - of the invisible sounds or of the audible images ISCM - Portugese section Estonian Electronic Music Society's Ensemble
05.05 Estonian Public Broadcasting, Studio 1, Kreutzwaldi 14
Porebski Adam Semi-Overture ISCM - Polish section Tallinn Chamber Orchestra →
05.05 House of Black Heads →
Prinsloo Franco Pula! Pula! ISCM - South Africa section Collegium Musicale →
04.05 Dome Church →
Qiu Yulan Butterfly Dance ISCM - Nanning section Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Rasmussen Sunleif 3 organ chorales ISCM - Faroe Islands section Ulla Krigul
10.05 St. Nicholas' Church / Niguliste kirik →
Rataj Michal Spotless Mind Prague Spring Festival Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Reis Hugo Vasco Metamorphosis and Resonances for harp solo ISCM - Portugese section Una Corda →
04.05 TBA
Richter Christiaan Droplets III ISCM - Netherlands section CoPeCo All Stars →
03.05 Estonian Music and Theatre Academy →
Rosa Clotilde Peaceful Meeting ISCM - Portugese section CoPeCo All Stars →
03.05 Estonian Music and Theatre Academy →
Simaku Thomas La Leggiadra Luna UK Estonian Philharmonic Chamber Choir →
04.05 St. Nicholas' Church / Niguliste kirik →
Simmerud Patric To remember the still unseen days ISCM - Swedish section Vambola Krigul
04.05 TBA
Smørdal Jan All Play Norway Defunensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
So Ho Chi Radio Conversation Hong Kong Estonian National Symphony Orchestra →
03.05 Estonia Concert Hall →
Soley Daniel Socialite ISCM - Welsh section TBA
TBA TBA
Stanhope Paul Agnus Dei / Do not stand at my grave and weep Australia Vox Clamantis →
07.05 Dome Church →
Suzuki Kotoka Orison USA/Canada Defunensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Tanaka Karen Sleep Deeply Japan Vox Clamantis →
07.05 Dome Church →
Taylor Alex Three Endings ISCM - New Zealand section Ensemble U: →
08.05 Kanuti Gild Hall →
Teodorescu-Ciocanea Livia Magna Mater - Cybele ISCM - Romanian section Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
05.05 House of Black Heads →
Tjøgersen Kristine Misterios do Corpo ISCM - Norwegian section YXUS Ensemble →
08.05 Tallinn Creative Hub / Kultuurikatel →
Tsougras Costas Monograms ISCM - Greek section Norrbotten NEO →
03.05 Estonia Chamber Hall →
Urrutia Isabel MadUren malkoak Musikagileak Norrbotten NEO →
03.05 Estonia Chamber Hall →
Veličković Jasna Remote me Serbia Estonian Electronic Music Society's Ensemble
05.05 Estonian Public Broadcasting, Studio 1, Kreutzwaldi 14
Viļums Mārtiņš Abar panjom ardīg abāg gāw ēk-dād kard ISCM - Latvian section Latvian Radio Choir →
06.05 Tartu St. John’s Church →
Vinetz Max Here Stephen F. Austin State University (USA) Tallinn New Music Ensemble →
05.05 Kanuti Gild Hall →
von Reusner Clemens Anamorphosis Germany TBA
TBA TBA
Wahlström Tommy Invention for organ and EA no. 18 ISCM - Gotland section Ulla Krigul
10.05 St. Nicholas' Church / Niguliste kirik →
Wennäkoski Lotta Susurrus ISCM - Finnish section Estonian National Symphony Orchestra →
03.05 Estonia Concert Hall →
Woo Mihyun Voices in Landscapes ISCM - South Korean section Collegium Musicale →
04.05 Dome Church →
Xie Yinong Chaotic Particles ISCM - Beijing section TBA
TBA TBA
Zwißler Florian Hainsystem 2 ISCM - German section TBA
TBA TBA

Festivali toetavad: Eesti Kultuuriministeerium / Eesti Kultuurkapital / Eesti Autorite Ühing / Tallinna linn / Tartu linn / EAS - Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist