Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019
L, 4. mai
20:30
Varjukunst

Sakala 3

Pilet 15/10 €
Osta piletid

AFEKT Solistid:
Sirje Aleksandra Viise (sopran, Saksamaa)
Monika Mattiesen (flööt)
Tammo Sumera (elektroonika)

Elis Hallik (1986, Eesti)
Uudisteos flöödile, sopranile ja elektroonikale (2019, esiettekanne)

Paul Clift (1978, Austraalia)
“Shadow Art II” flöödile, häälele ja live-elektroonikale  (2017)

Simon Steen-Andersen (1976, Taani)
“Difficulties Putting It into Practice” kahele võimendatud esitajale (2007/2014)

Yinong Xie (1994, Hiina)
“Chaotic Particles” / “Kaootilised osakesed” fonogrammile (2017)

Daniel Soley (1995, Wales)
“Socialite” fonogrammile (2016)

Pei-Fen Huang (1967, Taiwan)
“Lang Lao” fonogrammile (2018)

Evelyn Celeste Frosini (1983, Argentina)
“Samoa” fonogrammile (2016)

Gilles Gobeil (1954, Kanada)
“Sous l’écorce des pierce – promenade” fonogrammile (2017)

Eesti-Ameerika laulja, esineja ja kunstnik Sirje Aleksandra Viise on õppinud visuaalkunsti ja muusikat Indianas, New Yorgis, Bostonis ja Berliinis. Ta on spetsialiseerunud laiendatud vokaaltehnikatele, nüüdis- ja eksperimentaalmuusika esitamisele, performatiivkunstile ja skulptuurile. Oma soolokavade ja performance’itega paneb ta küsimuse alla naisesineja loomuse ja laulja rolli tänapäeva ühiskonnas. Suur osa tema loomingust on autobiograafiliste sugemetega. Sirje toob sageli esiettekandele uudisteoseid, teeb kontserdireise ning esineb nii solistina kui ka vokaalansambli PHØNIX16 liikmena. Ta on uue muusika initsiatiivi (initiative neue musik, inm) ja Berliini nüüdisaegse muusikateatri (Zeitgenössisches Musiktheater Berlin, ZMB) liige. Ta elab Berliinis.
https://sirjeviise.com

Monika Mattiesen on heliloojana keskendunud elektroakustilistele kõlaeksperimentidele ning flötistina nüüdismuusika interpreteerimisele. Tema soolokontsertidest on välja kasvanud ansambel Küberstuudio (2000), kus flötisti peaeesmärk on akustilise ja elektroonilise muusika sünteesimine teiste kunstivaldkondadega (valgus, video, maalikunst, tants, kirjandus, film). Mattiesen on Pariisis IRCAMi stuudiotes valmistanud ette seal resideerivate heliloojate (Saariaho, Manoury, Fedele, Jodlowski) teoseid. 2004. aastal IRCAM / Acanthesi meistrikursustel Metzis kandis Monika Mattiesen ette Philippe Manoury elektroakustilise suurteose „Jupiter“, kus tema muusikaline assistent oli helilooja ise. Monika Mattiesen on salvestanud ja esiettekandele toonud arvukaid spetsiaalselt temale kirjutatud uusi flööditeoseid. Ta on Tartus ja Tallinnas peetava rahvusvahelise nüüdismuusika festivali “Afekt” kunstiline juht.

Tammo Sumera on elektronmuusika lektor ja helitehnika spetsialist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning vabakutseline live-elektroonik ja helirežissöör. Ta on osalenud mitmel pool Euroopas rahvusvahelistel festivalidel auhinnatud elektronmuusika interpreedi, režissööri ja ka organisaatorina, teinud koostööd Eesti suuremate orkestrite, kuulsamate dirigentide, interpreetide ja heliloojatega.