Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019
P, 5. mai
20:00
Põlvkonnatapp

Kanuti Gildi SAAL
Asukohainfo + kaart

Pilet 15/10 €

Tallinna Uue Muusika Ansambel
Maria Elonen (flööt)
Helena Tuuling (klarnet)
Nina Kawaguchi (viiul)
Talvi Nurgamaa (vioola)
Teemu Mastovaara (tšello)
Jaan Jaanson (elektrikitarr)
Felix Stachelhaus (löökpillid)
Ivo Lain (löökpillid)
Anni Karu (löökpillid)
Arash Yazdani (dirigent, kustiline juht)
Tammo Sumera (elektroonika)
Kunstiline juht Arash Yazdani

Alexander Schubert (1979, Saksamaa)
„Star Me Kitten“ lauljale, paindlikule ansamblile, videole ja elektroonikale (2015)

Shai Cohen (1968, Iisrael)
„Noumenon“ / „Noomen“ flöödile, bassklarnetile, löökpillidele, keelpillitriole ja elektrikitarrile audiovisuaalidega (2018, esiettekanne)

Francesco Filidei (1973, Itaalia)
„I funerali dell’Anarchico Serantini“ / „Anarchico Serantini matused“ kolmele või kuuele interpreedile (2005-2006)

Max C. Vinetz (1996, USA)
„here“ / „siin“ flöödile, elektrikitarrile ja elektroonikale (2017)

Stefan Prins (1979, Belgia)
„Generation Kill – offspring 1“ löökpillidele, tšellole, kahele muusikule mängukonsooliga, live-elektroonikale ja live-videole (2012)

Tallinna Uue Muusika Ansambel on fikseerimata koosseisuga rühmitus, platvorm uue muusika kogemise võimaluste loomiseks. Ansambel soovib tuua kuulajani parima osa uuest muusikast ning pakkuda nüüdisheliloojatele teose esiettekande väljundit. 2012. aastast on TUMA toonud publiku ette värsket uut muusikat, rikastades hoolikalt valitud kava ja lähenemisviisiga kohalikku kultuurielu. Kuna ansamblile on tähtis tutvustada noorte heliloojate loomingut ja nende värsket lähenemist muusikale, peetakse oluliseks tellida teoseid mitmelt eri taustaga heliloojalt. Peale uudisteoste tellimise eesti ja välisheliloojatelt, soovib Tallinna Uue Muusika Ansambel tuua Eestis esiettekandele oluliste nüüdismuusika heliloojate (Georg Friedrich Haas, James Tenney, Gérard Grisey, Michael Maierhof, Alvin Lucier) teoseid. Ansambel on koostööd teinud mitme eesti muusikafestivaliga (Tallinn Music Week, “Sügisfest”, “Afekt”), samuti festivaliga “Mixtur” Barcelonas, “reMusik” Peterburis jt. 2017. ja 2018. aasta sügisel korraldas TUMA mikrotonaalse muusika festivali Tallinnas ja Berliinis ning sai palju head vastukaja.
www.enmtallinn.com

×
Adam Cullen Adam Porębski Adrian Demoč Age Veeroos Alex Nante Alex Taylor Alexander Schubert Alfred Momotenko-Levitsky Alice Ho Alireza Farhang Ana Horvat Andreja Andric Andrew Lewis Andris Dzenītis Andrus Kallastu Anna-Liisa Eller Ansambel U: Ansgar Beste Anthony Leigh Dunstan Arash Yazdani Ardo Ran Varres ARFA Arnold Ludvig Arvo Pärt Balázs Kecskés D. Bart de Vrees Catharina Palmér Chin-ting Chan Christiaan Richter Claudia Molitor Clemens von Reusner Clotilde Rosa Costas Tsougras DaeSeob Han Daniel Soley Daryl Jamieson David Fennessy Defunensemble Douglas Knehans Dr. Shai Cohen Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) Eino Tamberg Ekke Västrik Ekke Västrik, Ahto Abner ja Mingo Rajandi Elis Hallik Elizabeth Anderson Endrik Üksvärav Erkki-Sven Tüür Ester Mägi Eva Eensaar-Tootsen Evelin Seppar Evelyn Frosini Fang Fang Federico Bonifazi Florian Zwissler Francesco Filidei Francisco Alvarado Franco Prinsloo fs Gabriel Dharmoo Galina Grigorjeva Gilles Gobeil Gordon Fitzell Guo Long Hana Aijašvili Hando Põldmäe Helena Tulve Helena Tuuling Ho-chi So Hugo Vasco Reis Indrek Palu Indrek Vau Ingrid Kõrvits Isabel Urrutia Jaan Rääts Jaan-Eik Tulve Jakob Tulve ja Nathan Tulve Jan Kaus Jan Martin Smørdal Jasna Veličković Jeff Kaiser Jenny Hettne Jessica Meyer João Castro Pinto John Buckley John Cage Jonas Kaarnamets Jonas Tarm Jug K. Marković Jukka-Pekka Lehto Junghae Lee Jüri Reinvere Kaari Uus Kadri-Ann Sumera Kalle Tikas Karen Tanaka Karl F. Gerber Kärt Tõnisson Kaspar Mänd Kaspars Ādamsons Kaspars Putniņš Katherine Bergman Kotoka Suzuki Kristi Mühling Kristine Tjøgersen Kristjan Kõrver Kristo Matson Laura & W feat. Kristian Blak Lauri Jõeleht Leonora Palu Lepo Sumera Liisa Hirsch Liisa Hõbepappel Livia Teodorescu-Ciocǎnea Liza Lim Lotta Wennäkoski Lukáš Borzík Maarja Kangro Madis Metsamart Madli Marje Sink Malle Maltis Manuel Lima Margareta Ferek Petric Margo Kõlar María Eugenia Luc Maria Kõrvits Marián Lejava Marianna Liik Mart Kangro Mart Soo Märt-Matis Lill Marta-Liisa Talvet Mārtiņš Viļums Max Vinetz Mayke Nas Merje Roomere Michal Rataj Mihyun Woo Mikael Edlund Mikk Üleoja Mirjam Tally Miyuki Ito Monika Mattiesen Nan Liang Naoko Kikuchi Nick Snowball Nicole Lizée Norrbotten NEO Olari Elts Olav Ehala Olev Muska Oliver Kulpsoo Onutė Narbutaitė Ostap Manuljak Patric Simmerud Paul Clift Paul Stanhope Peeter Vähi Pei-Fen Huang Pekka Jalkanen Perttu Haapanen Raimo Kangro Rein Rannap René Eespere Ríkharður H. Friðriksson Risto Joost Rósa Lind Page Ruta Paidere Samu Gryllus Sander Mölder Signe Sõmer Simon Eastwood Simon Steen-Andersen Sirje Aleksandra Viise Stefan Prins Sunleif Rasmussen Taavi Kerikmäe Talvi Hunt Tammo Sumera Tarmo Lepik Tatjana Kozlova-Johannes Tauno Aints Teet Kask there are no more four seasons Thomas Simaku Thommy Wahlström Tilen Lebar Tímea Maščáková Timo Steiner Ting-Yi Ma Toivo Tulev Tõnis Kaumann Tõnu Kõrvits Tristan Carter Tze Yeung Ho Ulla Krigul Ülo Krigul Una Corda Väägvere Pasunakoor Vahid Jahandari Vambola Krigul Vanessa Lann Veljo Tormis Violeta Dinescu Vlad Chlek Vladimir Agopov Vladimir Hrovat Vox Clamantis Wim Henderickx Wolfgang Rihm Yasuhiro Miyake Yinong Xie Yulan Qiu YXUS Ensemble