Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019
L, 4. mai
19:00
Õitsengud

Niguliste kirik
Asukohainfo + kaart

Pilet 20/15 €
Osta piletid

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Indrek Vau 
(trompet)
Dirigent Kaspars Putniņš

Toivo Tulev (1958, Eesti)
Uudisteos (2019, esiettekanne)

Helena Tulve (1972, Eesti)
Uudisteos (2019, esiettekanne)

Wim Henderickx (1962, Belgia)
“Blossomings. Three Prayers for a Better World” / “Õitsengud. Kolm palvet parema maailma eest” koorile ja trompetile (2016)

Thomas Simaku (1958, Ühendkuningriik)
“La leggiadra luna” segakoorile (2017, Eesti esiettekanne)

Lukáš Borzík (1979, Slovakkia)
“Credo” segakoorile (2012/2018)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Koori repertuaar ulatub gregooriuse laulust ja barokkmuusikast 21. sajandi teosteni. Eriline koht on selles juba aastaid olnud eesti heliloojate loomingul ja selle tutvustamisel maailmas. Hooaja jooksul annab koor 60–70 kontserti nii kodu- kui ka välismaal.
EFK salvestused (plaadifirmadele ECM, Virgin Classics, Carus, Harmonia Mundi, Ondine) on võitnud hulga auhindu, sh kaks Grammy auhinda: 2007. aastal “Arvo Pärt. Da Pacem” eest dirigent Paul Hillieriga (Harmonia Mundi) ja 2014. aastal “Arvo Pärt. Adam’s Lament” eest Tõnu Kaljustega (ECM).
www.epcc.ee

Kaspars Putniņš on alates hooajast 2014/2015 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kunstiline juht ja peadirigent. Alates 1992. aastast on ta Läti Raadio koori dirigent. 1994. aastal moodustas ta koori solistide baasil ansambli Läti Raadio kammerlauljad. Aastatel 2005–2008 oli ta Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent. Ta astub regulaarselt üles Euroopa juhtivate kooridega nagu BBC Singers, RIAS Kammerkoor, Berliini Ringhäälingukoor, Madalmaade Kammerkoor, Collegium Vocale Gent, Flaami Raadio Koor jt. Kaspars Putniņši repertuaar hõlmab koorimuusikat nii renessansiajastust kui ka romantismist, kuid tema suurim kirg on nüüdismuusika – väljapaistvate uudisteoste tutvustamine publikule. See võimaldab ka esinejatel oma vokaalseid võimeid uuele tasandile viia. Ringhäälingukoor, Madalmaade Kammerkoor, Collegium Vocale Gent, Flaami Raadio Koor jt. Kaspars Putniņši repertuaar hõlmab koorimuusikat nii renessansiajastust kui ka romantismist, kuid tema suurim kirg on nüüdismuusika – väljapaistvate uudisteoste tutvustamine publikule. See võimaldab ka esinejatel oma vokaalseid võimeid uuele tasandile viia.

Koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga