Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019
T, 7. mai
20:00
Kõlage kaugele, võimsad kellad

Toomkirik
Asukohainfo + kaart

Pilet 20/15 €
Osta piletid

Monika Mattiesen (flööt)
Jakob Tulve (elektroonika)
Nathan Tulve (elektroonika)
Vox Clamantis

Kunstiline juht ja dirigent Jaan-Eik Tulve

Jakob Tulve (1995, Eesti), Nathan Tulve (1996, Eesti)
“Litania” vokaalansamblile ja elektroonikale

Evelin Seppar (1986, Eesti)
 Uudisteos (2019, esiettekanne)

Yejune Synn (1991, Lõuna-Korea)
Uudisteos (2019, esiettekanne)

Tõnis Kaumann (1971, Eesti)
“Ave maris stella” (2019, esiettekanne)

Fang Fang (1984, Hiina)
“Dreams” võimendatud bassflöödile (2015)

Karen Tanaka (1961, Jaapan)
“Sleep Deeply” (2018, Eesti esiettekanne)

Jessica Meyer (1974, USA)
“Ring Out, Wild Bells” (2017, Eesti esiettekanne)

Paul Stanhope (1969, Austraalia)
“Agnus Dei” / “Do Not Stand at My Grave and Weep” (2016, Eesti esiettekanne)

María Eugenia Luc (1958, Argentina)
“Exaudi” vokaalansamblile (2014)

Jüri Reinvere (1971, Eesti)
“t.i.m.e.” / “A.E.G.” flöödile ja elektroonikale (2005)

Arvo Pärt (1935, Eesti)
“Ja ma kuulsin hääle …” / “I heard a voice …” segakoorile a cappella (2017)

Monika Mattiesen on heliloojana keskendunud elektroakustilistele kõlaeksperimentidele ning flötistina nüüdismuusika interpreteerimisele. Tema soolokontsertidest on välja kasvanud ansambel Küberstuudio (2000), kus flötisti peaeesmärk on akustilise ja elektroonilise muusika sünteesimine teiste kunstivaldkondadega (valgus, video, maalikunst, tants, kirjandus, film). Mattiesen on Pariisis IRCAMi stuudiotes valmistanud ette seal resideerivate heliloojate (Saariaho, Manoury, Fedele, Jodlowski) teoseid. 2004. aastal IRCAM / Acanthesi meistrikursustel Metzis kandis Monika Mattiesen ette Philippe Manoury elektroakustilise suurteose „Jupiter“, kus tema muusikaline assistent oli helilooja ise. Monika Mattiesen on salvestanud ja esiettekandele toonud arvukaid spetsiaalselt temale kirjutatud uusi flööditeoseid. Ta on Tartus ja Tallinnas peetava rahvusvahelise nüüdismuusika festivali “Afekt” kunstiline juht.

1996. aastast tegutsev vokaalansambel Vox Clamantis koosneb mitmesugustest muusikutest – lauljatest, heliloojatest, instrumentalistidest ja dirigentidest –, keda seob huvi gregooriuse koraali ja nüüdismuusika vastu. Vox Clamantisele on spetsiaalseid teoseid kirjutanud paljud eesti heliloojad, nende hulgas Arvo Pärt, Helena Tulve, Tõnis Kaumann, Toivo Tulev ja Erkki-Sven Tüür. Vox Clamantis on salvestanud plaadifirmadele ECM ja Mirare. Plaat “Arvo Pärt. Adam’s Lament” tunnistati 2014. aastal parima kooriesituse kategoorias Grammy vääriliseks, “Liszt: Via Crucis” sai Diapason d’Or’i ning ka 2016. aastal ilmunud “Arvo Pärt. The Deer’s Cry” on juba pälvinud auhinna Diapason d’Or ja Eesti muusikaauhinna. Ansambli kunstiline juht ja dirigent on tunnustatud gregooriuse koraali asjatundja Jaan-Eik Tulve.
www.voxclamantis.ee

Jaan-Eik Tulve on tunnustatud gregoriaanispetsialist ning gregooriuse koraali kõrvalt ka nüüdismuusikat esitava vokaalansambli Vox Clamantis kunstiline juht. Jaan-Eik Tulve on juhendanud palju gregooriuse koraali teemalisi kursuseid nii kloostrites kui ka festivalidel, samuti õpetab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
www.emic.ee/jaan-eik-tulve-est