Eesti Muusika Päevad ja
ISCM esitlevad
World
Music Days

Läbi laulude metsa
Tallinn / Tartu
2.–10.05.2019
N, 9. mai
19:30
Ansambel U: & Mart Kangro

Kanuti Gildi SAAL
Asukohainfo + kaart

Pilet 15/10 €
Osta piletid

Ansambel U:
Mart Kangro

Chin-ting Chan (1986, Hongkong)
“Double Exposure” flöödile, klarnetile, löökpillidele, klaverile, viiulile ja tšellole (2017)

Bart de Vrees (1974, Holland)
“For Flute or Piano or Mandolin or Percussion or Bassoon or Guitar or Violin or Harp or Clarinet or………” võimendatud sooloinstrumendile ja videole (2017)

Alex Taylor (1988, Uus-Meremaa)
“Three Endings” viiulile (või mõnele teisele kõrgele instrumendile) ja klaverile 

Gordon Fitzell (1968, Kanada)
“Elea” (2011/2016, Eesti esiettekanne)

Ansambel U: on aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine dirigendita. Kõrvuti eesti nüüdismuusika festivalidega on U: esinenud olulistel rahvusvahelistel festivalidel. U: tegeleb nii uue muusika klassikasse kuuluvate teoste kui ka eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üks ansambli oluline suund on süvenemine improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisesse. Mängitakse eesti muusikat ning tellitakse uudisteoseid ka välisheliloojatelt.

Ansamblil U: on ilmunud albumid “U:” (2009), “Protuberantsid” (2011) ja “Alive” (2015). Hooajal 2013/2014, kui U: tähistas oma kümnendat tegevusaastat, sai koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga alguse loengkontsertide sari “URR:”, kus tutvustatakse ja esitatakse nüüdismuusika olulisi teemasid. Viimastel aastatel on U: tähelepanu võitnud oma interaktiivse projektiga “Publikuorkester”.

www.uuu.ee

Mart Kangro on vabakutseline koreograaf, lavastaja, tantsija. Ta keskendub oma töödes inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Viimastel aastatel on ta toonud lavale ka draamanäitlejatega töid, kus ta ise esinejana lavale ei astu (Teater NO99s ja Von Krahli Teatris, samuti Moskvas). Kangro on pälvinud oma tööde eest ridamisi auhindu ja äramärkimisi nii Eestis kui ka välismaal.

www.saal.ee

Koostöös Kanuti Gildi SAALiga